Miejsce:
Typ:
Szkolenie
Tryb:
Szkolenie krótkie

Program

Wykładowca: Jacek Kędziora – specjalista ds. kadr, adwokat

Program kursu (8 godzin wykładowych):
  1. Praca zdalna
    1. W jaki sposób planowane regulacje definiują pracę zdalną ?
    2. Czy i w jakich sytuacjach pracodawca będzie mógł wydać polecenie wykonywania pracy zdalnej ?
    3. Czy pracownik uzyska prawo odmowy wykonywania pracy w trybie zdalnym ?
    4. W jaki sposób pracodawca może kontrolować aktywność pracownika ?
    5. Praca zdalna – tryb „zwykły” i okazjonalny
    6. Czy i kiedy pracodawca ma obowiązek uwzględnić wniosek pracownika o powierzenie pracy zdalnej ?
    7. Co ze sferą BHP oraz ochroną danych osobowych ?
    8. Wypadek przy pracy w czasie pracy zdalnej
    9. W jaki sposób pracodawca powinien uregulować zasady pracy zdalnej ?
    10. Zwrot kosztów towarzyszących wykonywaniu pracy zdalnej – czy pracodawca ma obowiązek zwrócić te koszty pracownikowi, i na jakich zasadach ?
  2. Kontrola trzeźwości pracowników – planowane regulacje
    1. Czy pracodawca uzyska upoważnienie ustawowe do przeprowadzania kontroli trzeźwości pracowników ?
    2. Czy będzie to kontrola wyrywkowa?
    3. Czy planowane zmiany dotyczą wyłącznie pracowników (czy obejmują również osoby na umowach cywilnoprawnych oraz samozatrudnionych) ?
    4. Czy kontrola musi być uzasadniona, czy też może mieć charakter wyłącznie prewencyjny ?
    5. Czy pracodawca zobowiązany jest sformalizować zasady kontroli trzeźwości ?
    6. W jaki sposób powinna odbywać się kontrola, tak by pracodawca uchronił się przed zarzutami ze strony pracownika ?
    7. Czy omawiane regulacje przewidują kontrolę w zakresie środków odurzających ?
  3. Nowe obowiązki informacyjne pracodawcy
    1. Nowa informacja o warunkach zatrudnienia – rewolucyjne zmiany
    2. Jak aktualizować ten dokument w razie zmiany warunków zatrudnienia ?
  4. Umowa o pracę w świetle projektowanych przepisów
    1. Jaki będzie katalog umów o pracę?
    2. Nowości w zakresie umowy na okres próbny
    3. Czy zmianie ulegną zasady rozwiązywania umów terminowych ?
    4. Równoległe dodatkowe zatrudnienie – czy pracodawca będzie mógł w tym zakresie ograniczać pracownika?
    5. Jaki ma to wpływ na zakaz konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy ?
  5. Urlop rodzicielski w świetle projektowanych zmian Kodeksu pracy oraz dyrektywy work-life balance
    1. Jaki będzie nowy wymiar urlopu rodzicielskiego?
    2. Jak wygląda projektowany przez ustawodawcę tryb wnioskowania o ten urlop ?
    3. Jakie terminy proponuje ustawodawca ?
    4. Czy w dalszym ciągu urlop będzie mógł być wykorzystywany w częściach ?
    5. Czy zostanie utrzymana możliwość jednoczesnego korzystania przez oboje rodziców z tego uprawnienia ?
    6. Jakie będą zasady rezygnacji z urlopu rodzicielskiego ?
    7. Czy pracownik będzie mógł łączyć urlop rodzicielski z pracą u pracodawcy, który udzielił tego urlopu ?
  6. Nowe zasady dotyczące urlopu ojcowskiego
    1. Komu przysługuje urlop ojcowski?
    2. Termin na wykorzystanie urlopu – jak wyglądają projektowane zasady?
    3. Jaki będzie wymiar tego urlopu ?
    4. Na jakich zasadach pracownik będzie zgłaszał potrzebę skorzystania z tego uprawnienia ?
  7. Urlop opiekuńczy –  nowość w Kodeksie pracy
    1. Czym jest urlop opiekuńczy?
    2. Komu przysługuje ?
    3. Jaki jest wymiar tego urlopu ?
    4. Na jakich zasadach pracownik może skorzystać z tego uprawnienia ?
  8. Dodatkowe dni wolne od pracy
    1. Jakie będą przesłanki ubiegania się o to zwolnienie od pracy?
    2. Jaki będzie maksymalny wymiar tego zwolnienia i od czego zależy?
    3. Jak wnioskować ? – tryb, termin i forma
    4. Czy pracodawca będzie mieć obowiązek uwzględnienia wniosku pracownika ?
    5. Co z wynagrodzeniem za czas tego zwolnienia ?
  9. Elastyczna organizacja czasu pracy
    1. Czym jest elastyczna organizacja pracy?
    2. Kogo dotyczy ?
    3. W jaki sposób pracownik będzie mógł ubiegać się o to uprawnienie ?
    4. Czy pracodawca zostanie zobligowany do uwzględnienia wniosku pracownika ?
  10. Ochrona trwałości stosunku pracy w kontekście korzystania z uprawnień rodzicielskich
    1. Komu przysługuje szczególna ochrona przed zwolnieniem?
    2. Jakie są granice czasowe tej ochrony ?
    3. Co w sytuacji, gdy pracownik chroniony naruszył swoje obowiązki np. w okresie łączenia urlopu z pracą?
    4. Dopuszczenie do pracy po zakończeniu urlopów związanych z rodzicielstwem ?
  11. Odpowiedzi na pytania Uczestników szkolenia

Dodatkowe informacje

Szkolenie hybrydowe
Udział możliwy w formie stacjonarnej lub on-line.
Wybór formy szkolenia w chwili zapisu.

Szkolenie stacjonarne.
Cena obejmuje: udział w kursie, autorskie materiały szkoleniowe, serwis kawowy.
Zajęcia odbywać się będą w O/O SKwP w Warszawie w godzinach 9:00 – 16:00.

Szkolenie on-line.
Uczestnictwo w szkoleniu on-line wymaga wcześniejszej opłaty.
Przed szkoleniem otrzymają Państwo:
  • dostęp do spotkania video z wykładowcą za pośrednictwem programu/aplikacji Microsoft Teams.
  • materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Szkolenie trwa 8 godzin wykładowych i składa się z sesji video z wykładowcą:

  • Sesja video I 9.00 – 10.30
  • Sesja video II 10.45 – 12.15
  • Sesja video III 12.45 – 14.15
  • Sesja video IV 14.30 – 16.00
Wymagania techniczne
  • komputer z kamerą i głośnikiem,
  • stabilny dostęp do Internetu
Korczaka 73
07-410 Ostrołęka

tel. 29 764 36 20

biuro.ostroleka@skp-ow.com.pl

PKO BP 74 1020 1042 0000 8702 0262 8675